Často kladené otázky – patch pumpa

Co je to náplasťová pumpa?

Patch pump je inzulínová pumpa, která je umístěna přímo na těle formou náplasti (lepidla), přilepíte  ji na kůži a inzulín je dodáván kovovou kolmou kanylou (5mm).

Jak pumpa funguje?

Patch pumpa dodává inzulín nepřetržitě do těla. Naše nano patch pumpa® může být ovládána bezdrátově přes Bluetooth chytrým telefonem nebo s pomocí PDM (Personal Data Manager).

Jak často musím měnit pumpu Nano?

Nano pumpa se skládá ze dvou částí: základna pumpy, která obsahuje všechna data, které si ukládá ovládací algoritmus a náplasti se zásobníkem o maximálním objemu 200 jednotek inzulínu (náplast se dodává nenaplněna a s vestavěnými bateriemi.) Nano pumpa vám poskytuje až 3 dny nepřetržitého dodávání inzulínu.

Jaké jsou výhody použití patch pumpy?

Nano pumpa je malá, vodotěsná (IP28), diskrétní a lze ji nosit na různých částech těla a pod vaším oblíbeným oblečením. Je bezhadičková, proto nehrozí žádné riziko zachycení hadičky např. v klice dveří nebo si kanylu nevytrhnete při převlékání. Náplasťová pumpa dodává inzulín nepřetržitě, proto si nemusíte aplikovat několik injekcí inzulinu denně, což vám usnadní každodenní život.

Jak malá je pumpa Nano?

Nano pumpa je nejmenší (40,5 mm x 31,5 mm x 11,5 mm) a nejlehčí (13,8 g) inzulínová pumpa bez hadiček, která je v současné době na trhu.

Kde mohu nosit Nano pumpu?

Nano pumpa může být umístěna na břicho (5cm od pupku), dolní část zad, hýždě, horní část paže, stehno. Umístění, které si vyberete pro náplasťovou pumpu, závisí na tom, co je pro vás nejpohodlnější. Kůže musí být čistá, suchá, s dostatečným množstvím tuku (nejméně 5 mm).
Aplikace nové náplasti náplasti by měla být nejméně 2,5 cm od posledního umístění náplasti nebo senzoru. Mezi senzorem a náplastí musí být dodržena vzdálenost min. 10 cm.
Pokud zvolíte místo aplikace náplasti na břiše, zádech nebo hýždích, aplikujte náplast vodorovně.
Pokud zvolíte místo aplikace náplasti na horní části paže nebo stehna, aplikujte náplast svisle.

Mohu se svou pumpou cestovat? I do zahraničí?

Nano pumpa bezpečně prochází detektory kovů na letištích, ale nemůže projít skenery celého těla. Doporučujeme mít s sebou potvrzení lékaře o nutnosti používání zařízení a upozorněním na možné komplikace spojené s bezpečnostními kontrolami na zařízení (kontrola bez procházení rámy na detektor kovů a X-ray scannerem.)

Dále doporučujeme nosit u sebe stále lékárničku, abyste měli všechny potřeby v dosahu. Informujte o jejím u místění člena rodiny, spolupracovníka nebo přítele.

Lékárnička by měla obsahovat následující:

 • Glukózové tablety nebo gel
 • Potřeby pro monitoraci glykémie (senzory, glukometr)
 • Potřeby pro testování ketonů v moči
 • Stříkačka s inzulínem
 • Inzulín s rychlým účinkem U-100
 • Náhradní náplasti se zásobníkem
 • Power Banka
 • Pokyny lékaře o množství inzulínu, které je třeba aplikovat, pokud je aplikace pumpou přerušena
 • Tampóny s alkoholem
 • Glukagon, hroznový cukr či jiný preparát s obsahem glukózy
 • Telefonní čísla pro případ pohotovosti
 • Pokyny lékaře pro bezpečnost v letadle, pokud cestujete

Jaký typ inzulínu lze použít s pumpou Nano?

Doporučujeme používat rychle působící inzulín U-100. Následující značky inzulínu byly testovány a ukázalo se, že jejich použití s náplasťovou pumpou je bezpečné: Humalog®, NovoRapid® a Apidra®.

Nová náplasťová
pumpa a senzor
TouchCare® Nano

Nejmenší*, nejlehčí* bezhadičková inzulínová pumpa
Vodotěsná** a diskrétní
Možnost propojení se senzorem Nano CGM
Propojení s chytrým telefonem

* 13.8g – 40.5mm x 31.5mm x 11.5mm
** IP28 dimenzováno až na 1 hodinu nepřetržitě v hloubce 2,5m